Un agent de pază al firmei care monitorizează complexul ALTEX din Slatina a fost găsit mort la lucru

0 0
Read Time:52 Second

Un bărbat de 59 ani, din Slatina, a fost găsit decedat în camera de monitorizare sisteme de incendiu şi efracţie. Bărbatul era angajat al unei firme care asigură paza centrului comercial ALTEX din Slatina.

Descoperirea au făcut-o, luni, 14 februarie 2022, în jurul orei 9,00, colegii bărbatului, la schimbarea de tură. L-au găsit pe bărbat în camera în care erau instalate monitoarele camerelor de supraveghere din complexul Altex din Slatina. Pe birou se aflau şi mai multe medicamente, cel mai probabil bărbatul încercând să-şi administreze tratamentul. Cu o zi înainte bărbatul ar fi acuzat dureri în piept. Decesul ar fi survenit cu ore înainte ca bărbatul să fie descoperit. Cauza exactă a morţii va fi stabilită de către Medicina Legală, însă nu sunt indicii ale unei morţi suspecte. Poliţiştii fac cercetări în acest caz pentru ucidere din culpă şi neluarea şi nerespectarea normelor de securitate şi sănătate în muncă.  Bărbatul era angajat pe post de agent de pază la camera de monitorizare sisteme de incediu şi efracţie.

sursa:adevarul.ro

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Distribuie daca ti-a placut...

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Dosar penal pentru neglijenţă în serviciu şi vătămare din culpă, după ce mai mulţi pacienţi operaţi la SJU Harghita au fost infectaţi cu o bacterie

Mon Feb 14 , 2022
Poliţia Judeţeană Harghita a deschis un dosar penal pentru neglijenţă în serviciu şi vătămare corporală din culpă după ce mai mulţi pacienţi operaţi la Secţia de Oftalmologie a Spitalului Judeţean de Urgenţă Harghita au fost infectaţi cu bacteria Pseudomonas aeruginosa. Trei şi-au pierdut complet vederea la ochiul operat. „Poliţiştii harghiteni […]